10 škôl na Slovensku sa teší z nových multifunkčných tlačiarní (tlačová správa)

1. 3. 2023

Spoločnosť CANON SLOVAKIA a nezisková organizácia RECYKLOHRY, vzdelávací program spoločnosti  ASEKOL SK, začiatkom roka 2023 odovzdali 10 multifunkčných tlačiarní do desiatich slovenských škôl. Je to v poradí už tretí ročník dobročinnej spolupráce. Tento rok spol. Canon Slovakia darovala školám výkonné zariadenia Canon image RUNNER ADVANCE C5235i.

O tlačiareň prejavilo záujem vyše 60 škôl. Úlohou pre školy bolo napísať prečo by tlačiareň mali získať a na aké účely by ju používali. Na základe splnenia tejto úlohy bolo vybraných 5 škôl, a to Základná škola s MŠ Šarovce, Spojená škola internátna v Trenčíne, Základná škola v Kurime, III. Základná škola Senica a Základná škola Jána Amosa Komenského v Čadci.

Školy uviedli mnoho dôvodov, prečo by mali multifunkčnú tlačiareň získať a ako by ju  vedeli využiť a nebolo to práve ľahké rozhodnutie„, uviedla Alena Magyarics, manažérka projektu Recyklohry.

5 tlačiarní získali školy, ktoré boli náhodne vylosované zo všetkých zapojených. Šťastie v losovaní mala Stredná odborná škola pedagogická sv. Márie Goretti v Čadci, Materská škola Hôrky, Základná škola Pugačevova Humenné, Základná škola Štefana Šmálika v Tvrdošíne a Stredná zdravotnícka škola v Rožňave.

Sme veľmi radi, že môžeme takýmto spôsobom aj vďaka CANON SLOVAKIA pomáhať školám, ktoré občas až nutne potrebujú nové technické vybavenie„, vyjadril sa k celej iniciatíve Ronald Blaho, konateľ spoločnosti ASEKOL SK.

„Nájsť spoľahlivého partnera, s ktorým dokážete dať druhú šancu používaným, no stále výkonným multifunkčným strojom a prispieť tak k udržateľnosti, bolo pre nás kľúčové. Sme radi, že sme tento prienik našli práve so spoločnosťou ASEKOL SK, s ktorou spolupracujeme už niekoľko rokov. V projekte „Kopírka hľadá kanceláriu“ chceme pokračovať v tomto aj nasledujúcich rokoch a preto školy, ktoré tentokrát nemali šťastie, nemusia zúfať,“ hovorí Tomáš Feč, PR Corporate Specialist spoločnosti Canon Slovakia.

Školy, ktoré získali tlačiareň sa z nej už tešia a nezisková organizácia RECYKLOHRY zbiera pozitívnu spätnú väzbu aj v podobe fotografií. Jedna zo škôl sa vyjadrila, že je to pre nich ako zázrak, čo nasvedčuje o zlom stave na niektorých školách.