Európsky týždeň recyklácie batérií

3. 9. 2018

Organizácia zodpovednosti výrobcov ASEKOL SK, člen Európskeho združenia EUCOBAT, si Vás dovoľuje pozvať na Európsky týždeň recyklácie batérií v Bratislave.

5. 9. 2018 v Polus City Centre,

6. 9. 2018 v EUROVEA Galéria a

7. 9. 2018 v Bory Mall

vás radi privítame v stánku ECOcheese, kde sa budete môcť zapojiť do súťaží a hier zameraných na triedenie a recykláciu odpadu, najmä batérií.

Deti čakajú zaujímavé súťaže a dospelí návštevníci budú môcť využiť priestor na otázky a porozprávať sa  s odborníkmi o dôležitosti triedenia a recyklácie odpadu.

Na každého čaká odmena v podobe rôznych reklamných predmetov a drobností.

Európska asociácia organizácií zodpovednosti výrobcov pre batérie a akumulátory Eucobat vyhlásila prvý septembrový týždeň za Európsky týždeň recyklácie batérií symbolicky, pretože 9. septembra 1737 sa narodil slávny taliansky lekár a fyzik Luigi Galvani, ktorý sa preslávil pokusmi  s tzv. živočíšnou elektrinou. Jeho bádateľská činnosť priviedla jeho súčasníka a oponenta Allesandra Voltu k zostrojeniu prvého galvanického článku, ktorého princíp sa stal základným konštrukčným prvkom všetkých elektrických batérií a akumulátorov.

Cieľom vyhlásenia Európskeho týždňa recyklácie batérií je zvýšiť povedomie európskej verejnosti o potrebe triediť a recyklovať použité batérie.