Nórske hviezdy z Youtube rozozvučali kuchynské spotrebiče v Bratislave

5. 5. 2016

Hudba sa dá hrať prakticky na čokoľvek a nórske hviezdy z Youtube, trio Hurra Torpedo ukázali, že najlepší arzenál hudobných nástrojov máte priamo doma v kuchyni. Sporáky, umývačky práčky, mikrovlnky alebo sušičky – na tieto i ďalšie inštrumenty Vám skupina Hurra Torpedo svojím neopakovateľným spôsobom zahrala hity od Lady Gaga, Robyn, Bonnie Tyler, Pixies a mnohých ďalších.

Hurra Torpedo, trio performerov v štýlových modrých teplákoch, sa do širšieho povedomia dostalo pred niekoľko rokmi, keď si milióny ľudí na internete pozreli ich klip s kuchynskou coververziou hitu Total Eclipse Of The Heart. Záznam nórskej televízie urobil z kapely cez noc internetový fenomén.

Aslag, Egil a Kristopher ukázali 29. 4. 2016 i v Ateliéry Babylón v Bratislave svoje majstrovstvo a naživo zahrali cover verzie známych skladieb, ale i množstvo vlastných originálnych pesničiek.

Aby Hurra Torpedo mohlo vystúpiť naživo organizátori museli vyhovieť skutočne netypickým požiadavkám kapely. Predovšetkým bolo potrebné získať do projektu partnera, ktorý dokáže zabezpečiť náročné požiadavky kapely na hudobné nástroje a preto sa partnerom stala spoločnosť ASEKOL SK, organizácia zabezpečujúca kolektívne nakladanie s elektroodpadom.  „Sme poctení, že sme mohli dodať hudobné nástroje pre takých performerov, akými sú Hurra Torpedo J“ uvádza Ronald Blaho, konateľ ASEKOL SK a dodáva: „kapela využila ako nástroje okrem iného i tri sporáky, práčku s vrchným plnením, sušičku, mixér a ďalšie technické vymoženosti.“

„Sme vzrušení z myšlienky, že môžeme hrať na Slovensku, a to najmä po fyzickej stránke. Viete, pochádzame z malej krajiny, ktorá sa nazýva Nórsko a museli sme prekonať mnohé moria a oceány, aby sme sa k vám dostali. U nás žijú iba polárne medvede a soby, s ktorými jeme wafle každú sobotu, takže je to príjemná zmena,“ uviedli v rozhovore pre Hudba.sk členovia Hurra Torpedo.

Hurra Torpedo sa vracajú do Bratislavy a odkazujú: „We are not dead, (we just smell bad)!“

Pre inšpiráciu:

Eclipse Of The Heart

https://www.youtube.com/watch?v=ysUjYAi0WcQ

Poker Face

https://www.youtube.com/watch?v=HVdh-kysytc