Pozrieš – triediš! Jedinečné ponožky, ktoré učia triediť. (tlačová správa)

30. 11. 2022

Recyklohry, vzdelávací environmentálny program spoločnosti ASEKOL SK, v spolupráci so slovenskou značkou Fusakle vytvorili jedinečnú kolekciu ponožiek Pozrieš – triediš!. Ponožky v dizajne s motívom plast, papier, sklo, bioodpad a elektroodpad vám každý deň pripomenú správnosť triedenia odpadu.

Vzdelávací program pre školy, Recyklohry, sa rozhodol upozorniť na tému recyklovania a správneho triedenia odpadu zaujímavým hravým spôsobom v spolupráci so známou značkou ponožiek Fusakle. V rámci podpory environmentálneho vzdelávania detí vzniklo 5 rôznych dizajnov ponožiek, ktorých hlavnou úlohou je viesť deti, ale aj dospelých k tomu, aby sa triedenie odpadu stalo ich každodennou súčasťou. Recyklácia a triedenie odpadu patrí k environmentálne zodpovednému životnému štýlu, ku ktorému je potrebné viesť aj ďalšie generácie.

„Kúpou ponožiek Pozrieš – triediš! nie len že podporíte edukáciu detí a mládeže v oblasti triedenia a recyklácie, ale pomôžete vychovať novú generáciu, ktorá bude už od malička pristupovať k triedeniu odpadu zodpovedne a bude to vnímať ako samozrejmosť,“ povedala Alena Magyarics, manažérka projektu Recyklohry. Spolupráci sa tešia aj samotné Fusakle, ktoré sú známe tým, že ich ponožky sú vyrábané z kvalitných materiálov na Slovensku, čím minimalizujú záťaž na životné prostredie spojenú s ich dovozom zo zahraničia.

Ponožky zastupujú 5 hlavných odpadových komodít, s ktorými sa denne stretávame. Motív na ponožkách je pre každú z nich jedinečný a ich farebné prevedenie vystihuje farbu kontajnera alebo nádoby na triedený zber. Žlté ponožky s motívom plastových obalov predstavujú plast, modré ponožky s dizajnom papierových obalov papier, zelené ponožky s obalmi zo skla zastupujú sklo, bioodpadu patrí hnedá farba s motívom bio a červené ponožky obsahujú motív elektroodpadu. Takéto hravé stvárnenie odpadu z obalov na ponožkách môže slúžiť ako edukačná pomôcka. Vďaka „triediacim“ ponožkám sa deti aj dospeláci naučia správne triediť odpad.

Ponožkami Pozrieš – triediš! je možné vyjadriť podporu edukácii detí, svoj postoj k recyklácii aj dôležitosť ochrany životného prostredia. Recyklovaním odpadov z obalov vieme získať druhotné materiály, ktoré je možné opätovne použiť na výrobu nových výrobkov. Materiály získané recykláciou nahrádzajú suroviny, ktoré by sa inak museli ťažiť v prírode, čím šetria prírodné, často neobnoviteľné, zdroje.

Podporiť environmentálne vzdelávanie detí a mládeže kúpou ponožiek môže každý na pozries-triedis.sk alebo na oficiálnej stránke fusakle.sk. Ponožky nájdete aj vo vybraných predajniach PLANEO. K dispozícii sú v detskej, dámskej aj pánskej veľkosti. Kolekcia Pozrieš – triediš! má hlavný cieľ, aby si každý po ich nosení povedal „pozriem – triedim.“